Uczniowie naszej szkoły mimo trudnego czasu funkcjonowania w systemie nauki zdalnej zdobyli wysokie lokaty i odnieśli niebywałe sukcesy w olimpiadach
i konkursach przedmiotowych. Ten rok szkolny okazał się bezprecedensowy w liczbie finalistów olimpiad oraz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych.

Dwanaścioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 3
im. Czesława Niemena w Świebodzinie może poszczycić się tytułem finalisty
czy laureata. Wyjątkowym osiągnięciem jest sukces pięciorga naszych uczniów klasy ósmej, którzy zdobyli tytuł finalisty w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

Choć zwyczajowo najwyższe laury zdobywają uczniowie klas ósmych,
to z pewnością niespotykanym sukcesem może pochwalić się Paweł Ślusarczyk, który jako uczeń szóstej klasy zdobył tytuł laureata Konkursu Przedmiotowego z Biologii.

Na szczególne słowa uznania wśród tej dwunastki zasługują ci uczniowie, którzy w swoim dorobku posiadają po dwa lub trzy tytuły.

Aby zdobyć laury w wybranych dziedzinach uczniowie musieli włożyć wiele pracy. Ich trud został nagrodzony nie tylko słowami uznania, ale również tym, że za swoje osiągnięcia zostali zwolnieni z egzaminów ósmoklasisty oraz otrzymają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich.
Za ich sukcesami stoją nauczyciele - mistrzowie, którzy sprawowali opiekę podczas przygotowania do konkursów i olimpiad.

Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć,
gratulujemy uczniom i nauczycielom sukcesów.

Oto lista laureatów i finalistów:

• Maria Jopek

1. tytuł finalisty II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych (opiekun Anna Czajkowska)
  2. tytuł laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (opiekun Anna Czajkowska)

• Artur Weber

2. tytuł laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego (opiekun Paulina Mikołajczyk)
  3. tytuł finalisty Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (opiekun Anna Czajkowska)

• Julia Rzechówka

1. tytuł finalisty II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych (opiekun Anna Maćkowiak)
  2. tytuł finalisty Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (opiekun Anna Maćkowiak)

• Zofia Jastrzębska

• Nela Wojewódka