Na początku mijającego roku szkolnego uczniowie klasy 2b wzięli udział w ogólnopolskiej wymianie pocztówkowej. Widokówki z wizerunkiem zabytków oraz interesujących miejsc naszego regionu zostały wysłane do kilkunastu szkół w różnych rejonach Polski. W odpowiedzi, za względu na pandemię przez długi czas dostawaliśmy zwrotne pozdrowienia od dzieci z różnych części kraju.

Celem projektu było usystematyzowanie wiadomości oraz wzbogacenie przyrodniczej, geograficznej i historycznej wiedzy o Polsce. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego dochodzenia do wiedzy, ponieważ każdy otrzymał zadanie, polegające na odszukaniu w atlasach, przewodnikach lub zasobach internetowych informacji o konkretnej miejscowości, z której przysłano do nas pocztówkę. W ten sposób podczas  tematyki związanej z naszym krajem mogliśmy uczestniczyć w lekcji prowadzonej przez uczniów. Każdy miał możliwość wystąpienia w roli nauczyciela i opowiedzenia ciekawostek związanych z miastem rówieśników oraz przedstawienia pracy plastycznej, na której widniał zabytek lub herb danej miejscowości.

W ten sposób w naszej klasie stworzyliśmy pocztówkową mapę Polski. A co najważniejsze zdobyliśmy bardzo ciekawe informacje nt. naszego pięknego kraju.

Justyna Gilewicz